لطفا استرس را جدی بگیریم

خیلی از مطالب در این خصوص  هستند که جنبه علمی ندارند و برای بازار گرمی در سایت ها قرار می گیرند و صحبت های غیر واقعی آنها بیشتر استرس را به مخاطب منتقل می کنند، اما من سعی کردم در مورد آسیب هایی که ما با داشتن استرس بیش از یک مدت طولانی (مثلا ماندن در استرس بیش از 60 دقیقه) به بدن وارد می شود، صحبت کنم.
نتایج پژوهشی که در انجمن روانشناسی آمریکا APA انجام شده است نشان می دهد 40 درصد افراد بزرگسالی که از استرس رنج می برند، دچار مشکلات و اختلالات خواب هستند. حتما خودتان از عواقب جدی کم خوابی مطلع هستید.

علاوه بر این استرس اندام هایی را تهدید می کند که ضعف آنها کیفیت زندگی فرد را پایین می آورد. در واقع استرس از پوستتان گرفته تا ریه ها، قلب و روده هایتان را درگیر می کند.

⭕️استرس دشمن پوست
حتما خودتان تا کنون متوجه شده اید، زمانی که دچار استرس و تنش می شوید، پوستتان کدر شده و طراوت خود را از دست می دهد. فشارهای روحی و استرس شرایطی را فراهم می سازد که بدن در معرض واکنش های التهابی قرار بگیرد. این مسئله نیز باعث مسدود شدن منافذ پوستی می شود. و همچنین با بالا رفتن حرارت بدن موجب خشک شدن اب زیر پوست و افتادن پوست می شود

⭕️استرس دشمن قلب
قرار گرفتن طولانی مدت و دائمی با تنش و فشارهای روحی باعث می شود که استرس زیاد شده و میزان کلسترول، فشار خون و همچنین تری گلیسیرید خون افزایش پیدا کند. متخصصان آمریکایی بر این عقیده هستند افرادی که تحت استرس طولانی مدت و مزمن هستند، با اختلال در ضربان قلب و به مرور زمان با افتادگی دریچه میترال مواجه می شوند. در نتیجه اگر می خواهید قلبی آرام داشته باشید، استرس هایتان را مدیریت کنید.

⭕️استرس دشمن چشم ها
نتایج پژوهش های محققان اروپایی نشان می دهد که فشار روحی و جسمی زیاد می تواند باعث بروز لرزش و ارتعاشاتی در ناحیه چشم ها می شود. این مسئله نیز باعث بروز تحریکاتی در عضلات کوچکی می شود که وظیفه ی بالا بردن پلک ها را دارند. علاوه بر این، استرس باعث بروز التهاب چشم و تاری دید می شود.

⭕️استرس دشمن کبد
تجمع هورمون های استرس در بدن باعث تخریب سلول های کبدی می شود. در نتیجه کبد ضعیف شده و در معرض بیماری قرار می گیرد.

⭕️استرس دشمن مغز
استرس و فشارهای روحی باعث افزایش میزان هورمونی به نام کورتیزول می شود. این هورمون را هورمون استرس می نامند. میزان بالای کورتیزول روی لب فرونتال مغز تاثیر منفی می گذارد. باید بدانید که این منطقه از مغز مسئول تصمیم گیری، افکار خلاقانه، حل مسئله، حافظه و غیره است.

⭕️استرس دشمن کلیه ها
میزان بالای کورتیزول باعث می شود که برخی ارگان ها تحت تاثیر دفع فسفات از طریق کلیه ها قرار بگیرند.
این مسئله نیز باعث حساسیت و آسیب پذیری عضلانی و تخریب بافت استخوانی مانند راشیتیسم شود.

⭕️استرس دشمن معده و روده
شاید مستقیم ترین تاثیر استرس روی معده باشد و سوزس معده و زخم آن را به همراه داشته باشد. سلامت روده ها تاثیر زیادی روی سلامت عمومی بدن دارد. به همین دلیل باید مراقب سلامتی روده ها و دستگاه گوارش بود.
زمانیکه استرس بالا می رود، مشکلات روده ای نیز بروز می کند و علائمی مانند گاز معده، دل درد و التهاب افزایش پیدا می کند.

⭕️و همچنین استرس دشمن ناحیه تناسلی و ضعف در رابطه جنسی…

📢استرس را جدی بگیریم …🙏

🌹🌹🌹🌹

دیدگاهتان را بنویسید